Hakkımda


Önemli olan yaşadığınız hayatın dışarıdan nasıl göründüğü değil, içeriden nasıl hissettirdiğidir.Merhaba,

Ben Banu. 36 yaşındayım. Başak burcuyum. En sevdiğim renk mavi. En sevdiğim yemek makarna. Amerika'da Siyaset Bilimi, Türkiye'de İktisat okudum.

2016 yılının başlarında, uluslararası bir şirkette çalışan, bazılarının deyimiyle pek çok imkana ve iyi gelire sahip bir plaza insanıydım. Tüm bunlara rağmen ruhumdaki eksikliğe, bitmeyen huzur arayışıma anlam veremediğim bir dönemde ''minimalist felsefe'' ile tanıştım. Ve bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmadı... Sahip olduğum şeylerin bana sahip olmaya başladığını, aslında içimdeki boşluğun eksiklik değil fazlalıktan kaynaklandığını farketmeye başlamamla birlikte değişim de başladı. Doğallığın, hafifliğin, özgürlüğün, yani sadeliğin peşine düşmüştüm bir kere.. Haziran 2016'da işimden, İstanbul'dan ve sahip olduklarımdan vazgeçtim.

Vazgeçtikçe hafifledim, özgürleştim...

Sonrasında zihinsel fazlalıklardan kurtulmamı sağlayan, beni daha da hafifleten, düşüncelerimi sadeleştiren bir araç keşfettim; Access Bars.

Şimdi Bursa'da, mütevazi bir evde, kedilerim ve tavuklarımla birlikte sürdürdüğüm sade ve yavaş bir hayatın içinden yazıyorum tüm bunları.

Eğer kendinizi nedensiz yere burada, bu satırları okurken bulduysanız belki de aradığınız şey de sizi arıyordur.

''Aramakla bulunmaz ancak bulanlar sadece arayanlardır''

Acaba neler mümkün?

Sadelikle,

Banu

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik