Ücretsiz e-kitap okuyabileceğiniz siteler

Şubat 27, 2017


Cumartesi akşamı Bursa'da gerçekleşen İslam Filozofları Konferansı'na katıldım. Eve döndüğümde saat 10'u biraz geçmişti. İçimde inanılmaz bir sohbet etme isteği, nasıl bir enerji anlatamam. İlk defa instagram canlı yayını denemeye karar verdim. Ah nasıl bir heyecan ve mutluluk. Elimden geldiğince, kısa kısa sorularınızı yanıtlamaya çalıştım. Hem de vesileyle canlı yayının nasıl kullanıldığını öğrenmiş oldum. (bilmeyenler için instagram hesabım @sadehayatim )

Gelen soruların çoğu bu aralar okuduğum kitaplar ve kitaplarımdan nasıl vazgeçtiğim ile ilgiliydi. Online ücretsiz kitap okuduğum iki web sitesinden bahsettim ve bir yazıyla anlatacağıma söz verdim. O zaman başlayalım.

İlk siteyi nasıl bulduğumu hatırlamıyorum ama uzun zamandır kullandığımı söyleyebilirim. Kişisel gelişim, roman, eğitim (yabancı dil eğitimi vb) hem kitaplara, hem de makalelere erişim mümkün. 

bedava kitap okuma

Aşağıya örnek bir arama sonucunu ekliyorum. Gördüğünüz gibi yazar adı ile de dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz. İstediğiniz yayınları bilgisayarınıza ya da tabletinize pdf formatında indirip daha sonra okumak için saklama imkanının yanı sıra online okuyabilme imkanı da var.


İkinci siteyi ise bir arkadaşım önerdi. Adeta bağımlısı oldum diyebilirim. Pek çok Türkçe kitabı pdf formatında indirerek okumak mümkün. Bu sitenin bir güzelliği ise dergileri de içeriğinde barındırması. Ayrıca okuduğum ya da okumak istediğim kitapları/yayınları kategorilerine göre ayırarak profil sayfamda saklayabiliyorum.


Her iki sitede de bulamayacağınız bazı kitaplar olabilir. Onları ise daha önce bahsettiğim uygulamalardan oldukça uygun fiyata indirerek okuyorum. Ama yukarıda bahsettiğim her iki site, istediğim kaynaklara ulaşmak açısından oldukça doyurucu ve zengin bir içeriğe sahip. Beğenerek kullanacağınızdan eminim. 

Eğer sizinde bildiğiniz bu tarz siteler var ise yorum bölümünde paylaşmayı unutmayın lütfen.

Sadelikle...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

13 yorum

 1. Sadelik Yolunda başarılar diliyorum. Yazılarını büyük bir zevkle okuyorum , not alıyorum.Kamuda çalışıyorum ve yeter artık bıktım dediğim bir dönemde siteni buldum ya da bulduruldu diyelim;:) hayatımı sadeleştirme yolunun başındayım.İçimde başlayan serüven ile birlikte çevremde de sadelik ayarını hayata geçirdim.Şimdi kafam rahat beynimi kemiren,rahatsızlık veren kişileri bir güzel ayıkladım .iş konusunda çok gel-git yaşıyorum.Bir tarafta bütün günümü tükettiğimi düşündüğüm bir işim, diğer tarafta bu kararımı henuz açıklayamamışken: aaaaa...o kadar okudun,e koca eline mi bakacaksın.cık cık..zor sen evde yapamazsın,yazık o zaman niye o kadar okudun diyen çok sevgili yakınlarım.bu savaşı önce kendi içimde kazanıp ondan sonra hiçbirşey için üzülmemem lazım.Verdiğin karar zor.Hani okurken ne de güzel bırakmış işini diyor insan ama hiç öyle değil.Zor bir süreç ama verdiği hafiflik ve mutluluk gözardı edilemez sanırım...Hep mutlu olman dileğiyle sadelikle kal.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Beyza, tespitin çok doğru. Okurken ne güzel işini bırakmış, istediği hayatı yaşamak için bir adım atmış diyebilir insan ama bir de bana sor😌 Beklentilerle mücadele ettim, çevremin eleştirilerine kulak tıkadım, kararımın arkasında durdum, durmaya da devam ediyorum. Egom hiç susmadı mesela. Kibirimden vazgeçemedim, ona tutundum. 3 ay'a kalmaz sıkılır diyenler olmuştu. Yapamazsın, onca kariyer, eğitim boşa mı diyenler oldu. Boşa değildi elbet. İyi ki hepsini yaşadım. Hepsi beni bugünlere hazırladı.. yani diyeceğim şu ki karar almak kolay da uygulamak zor. Ama bir kez yola çıkınca zorluğu veren, kolaylığı da veriyor.. sevgi ve muhabbetle..

   Sil
 2. çok faydalı bir paylaşım olmuş bu da yine.teşekkür ederiz:) bende bursadayım sevgili banu. bursadaki etkinliklerden nasıl haberdar oluyorsun önerdiğin bi yer varsa bende takip edeyim:) sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Emine, katıldığım etkinlik Aktif Felsefe Bursa şubesinin düzenlediği bir etkinlikti. Sosyal medya hesaplarından yakip edip, kayıt yaptırıyorum. Tavsiye ederim. Oldukça başarılı etkinlikler düzenliyorlar. Sevgi ve muhabbetle..

   Sil
 3. banu teşekkürler, pc'den kitap okumayı seven biri olarak çok işime yaradı bu post.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim. Kullandıkça ve okudukça beni hatırla :)

   Sil
 4. teşekkür ederim çok yararlı oldu:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Beğenmenize sevindim.

   Sil
 5. Bende eksi sozlugun epub cenneti kitaplarinin linkini veriyim;), binlerce kitap var, https://eksisozluk.com/e-kitap-servisi-meritokrasi--4578952
  Senin verdigin de cok iyi oldu, bilgisayardan okumak gereksede okumak istedigim kitaplarda var, cok sagolasin Banu'cum <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harikasın Meral'ciğim, verdiğin linki de listeme ekledim❤🙏🏼

   Sil
 6. Bu tür uygulaamalarda kafama takılan şey hak hukuk ihlali olup olmadığı...Yani e kitabını almayıp buradan okuyunca yazarın hakkına girmis oluyor muyum? bilemedim..Ben de her kitabı bulamıyorum kobo da mesela

  YanıtlaSil
 7. Sitenizi 2 hafta önce keşfettim...nasıl ?...tabi ki sadeliği ararken...en çok bana hitap eden sizin siteniz oldu..çoğu yazınızı okudum, içlerinde defalarca okuduklarım var...daha yolun başındayım ama şimdiden az da olsa yol katettiğimi düşünüyorum...iyi ki yazıp bizimle paylaşmışsınız, gerçekten rehber oluyor ...teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. Mrb minimalizm üzerine yazı ararken karşılaştım sizinle çok benzer şeyler buldum kendimle.şu an doğum sonrası izindeyim ve kafam hiç olmadığı kadar dingin.evde çocuklarla ve evle ilgilenmek ne kadar dinlendiriciymiş aslında zihinsel olarak.sanırım yazılarınızdan yavaştan etkileniyorum alışveriş merkezine gittim bugün ve bir şey almadan çıktım sanırım ihtiyacım olan her şeye sahipmişim bunu anladım...teşekkürler!

  YanıtlaSil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik