Kapsül Gardrop Örnekleri

Şubat 01, 2017


Kapsül Gardrop'un ne anlama geldiğinden daha önce bahsetmiştim. Severek takip ettiğim Zero Waste Home'un yazarının kapsül dolabından örnekleri paylaştığı yazısını görünce, ''giyim tarzında nasıl sadeleşebilirim?'' sorusunun cevabını arayanlar için ufak bir hatırlatma yapmak istedim. Sadece 15 parça kıyafet ile (8 üst, 2 alt giyim ve 3 elbise) 50 farklı kombin yapılabildiğini gösteren yazının görselleri için burayı ziyaret edebilirsiniz. 


Yapılan araştırmalara göre giysi dolaplarımızdaki kıyafetlerin sadece %20'sini sıklıkla kullanıyoruz. Bu durumda kapsül dolap fikri uygulanabilir ve sürdürülebilir bir proje gibi duruyor. Giysi dolabınızı sadeleştirmek için yapmanız gereken tek şey tarzınızı belirleyip, birbiriyle uyumlu 15-20 temel parçayı seçerek birbiriyle kombinlemek.

İşinizi kolaylaştırmak için ufak bir önerim var! İlk aşamada birbirine yakışacağını düşündüğünüz parçaları birlikte, askıya asarak ya da üzerinizde fotoğraflarını çekip cep telefonunuzda saklayın. Böylece her sabah acaba ne giysem endişesi ve zaman kaybından kurtulmuş olursunuz.

Sadelikle...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

0 yorum

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik