Sadece 72 Saat içinde Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirip Yenilemek Mümkün!

Ocak 28, 2017

Aralıklı oruç tutma konusundan bahsettiğim yazımda vücudu belli sürelerle aç bırakmanın sağlık açısından faydalarına da değinmiştim. Soğuk algınlığı vb rahatsızlıkların çoğaldığı kış aylarında yine aynı konuya değinmek istedim zira oruç tutarak bağışıklık sistemini yenilemenin ve güçlendirmenin mümkün olduğu klinik araştırmalarla ve deneylerle yaklaşık 2 sene önce kanıtlandı ama nedense(!) dev ilaç endüstrisi baskısı sayesinde bu konuya pek rağbet gösterilmedi.  

(Beyaz kan hücreleri (sağda) bağışıklık sistemi tepkisine yardımcı olur ve araştırma sonuçları onların oruç yoluyla geri dönüştürülebildiğini gösterdi)

Çoğu kişi, soğuk algınlığı ile uğraşmak ve bağışıklığı artırmak için sentetik vitaminler ve ilaçlar gibi şeylere başvuruyor (ve maalesef daha iyi doğal alternatifleri yok sayıyor), ancak buna rağmen hastalık döngüsü sürekli devam ediyor. 

Zayıf bağışıklık sistemine sahip insanlar için pek çok doğal seçenek var ve şimdi araştırmacılar, bağışıklık sisteminizi sıfırlamak ve yeniden şarj etmek için en iyi yöntemlerden birini keşfetti.

Sadece 3 günde yenilenmiş ve güçlü bir bağışıklık sistemi!

Güney Kaliforniya Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, üç günde bir oruç tutmak, yaşlı insanlarda bile tüm bağışıklık sistemini yeniden canlandırabiliyor.

Araştırmacılar oruç tutmanın, vücudun kök hücrelerinin, enfeksiyona karşı savaşmaya yardımcı olan yeni beyaz kan hücreleri üretmeye başlamasını sağladığını söylüyor.

Billimsel araştırma sonuçları, tahammül süresi boyunca tedavinin toksik etkilerinden korunan kemoterapi hastaları da dahil olmak üzere, hasar gören bağışıklık sisteminden mustarip insanlar için özellikle etkili olabileceğini de ekliyor (not: daha fazla bilgi için mutlaka doktora danışılmalı)

"Rejeneratif Anahtarı" çevirme!

Araştırmacıların da belirttiği gibi, üç günde bir oruç tutma eylemi, yaşlı insanlarda bile tüm bağışıklık sistemini yeniden canlandırabilir.

İngiliz gazetesi The Telegraph'a konuşan Güney California Üniversitesi Gerontoloji ve Biyolojik Bilimler Profesörü Dr. Valter Longo, "Oruç, kök hücrelerin çoğalmaya başlamasına ve sistemin tamamının yeniden kurulmasına izin veriyor'' dedi. 

Vücudun oruç tutma işlemi süresince hasar görmüş, eski veya verimsiz parçaları "yeni bir bağışıklık sistemi" oluşturarak kaldırdığını da ekledi.

Longo'ya göre, bir kişinin sistemi gereksiz bağışıklık hücrelerini, özellikle de hasarlı olanları, oruç tutarken enerji yaratmak için geri dönüştürüyor.

Çalışmanın denemeleri boyunca, katılımcılardan 6 aylık bir süre boyunca 2-4 gün arasında düzenli olarak oruç tutmaları istendi.

Çalışma Haziran ayında yayınlandı ve Dr. Longo, klinik araştırmaların hala tamamlanması gerektiğini söyledi ancak ancak araştırmanın "çok umut verici olduğunu" da sözlerine ekledi. 

(Çalışmayı, 'Hücre Kök Hücresi' dergisinde burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.)

Çeviri yapılan kaynak: AllHealthWorks

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

4 yorum

 1. Merhaba,
  Bahsettiğiniz oruç Efendimiz (sav) in tavsiye ettiği pazartesi ve perşembe oruclaridir. 1400 yıl önce biR tavsiye edilen şifa.
  Tesekkurler, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok doğru bir tespit.. sevgiler..

   Sil
 2. Merhabalar, yazılarınızı keyifle okuyorum. Sizi tanımadan önce Yitik Şifanın İzinde GERÇEK TIP kitabını okudum. İlaçlara, kozmetiğe, yaşam tarzıma olan bakış açım değişti. Şiddetle tavsiye ederim. Size çok imreniyorum. Sadelikle kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Özlem Hanım. Kitap tavsiyesi notunuzu aldım, mutlaka okumak istiyorum. Sonsuz sevgiler..

   Sil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik