Sade Yaşamak için..

Aralık 08, 2016


Blogumdaki yazıları takip eden sevgili İrem Hanım'ın bana gönderdiği bir yazıyı sizlerle de paylaşmak istedim. 
Her gün kendime hatırlatmak istediğim için belki de. 
Sevgi ve muhabbetle.


1. Açık olun. Her şeye açık olun. Her ne vuku bulursa, ona açık olun.

2. Bir şeylere tutunmaya çalışmayın. Bırakın giden gitsin, gelen gelsin.

3. Kalbinizde kalın. Her ne olursa olsun gerçek hislerinize sadık kalın.

4. Hayatımızdaki insanlar değişecek. Bunun olmasına izin verin ve sürece güvenin. Amaçlarına hizmet etmiş ve artık derinleşip gelişmeyen ilişkilere tutunmak zorunda değiliz.

5. Evinizi, yaşadığınız yeri değiştirmekten korkmayın. Eğer hislerimize karşı gerçekten açıksak, doğru yerlere yönlendirileceğiz.

6. Yapmakta olduğunuz ya da eğitimini aldığınız işlere saplanıp kalmayın. Kendinize gerçekten ne yapmak istediğinizi sorun. Sizi hangi iş gerçekten mutlu ederdi?

7. Hayatta sevinci arayın. Her ne pahasına olursa olsun. Sizi mutlu eden şeyi bulun ve onu yapın. Her gün. Her zaman.

8. Düzenli bir biçimde kendinize sessiz kalacağınız bir zaman ayırın ve DİNLEMEYİ öğrenin. Hislerinizi dinleyin, sizi neyin mutlu ettiğine kulak verin, sezginizin size söylemeye çalıştığı şeyi dinleyin.

9. SEVMEYE cüret edin! Her nerede bulunuyorsanız bulunun, kiminle birlikte bulunuyorsanız bulunun, her ne yapıyor olursanız olun sevecen bir varlık olun. Kalbinizi açın ve onu açık tutun. Bu sahip olduğumuz en büyük korumadır.

10. Mümkün olduğunca çok yükümlülüğünüzü tamamlayıp bitirin. Buna dünyevi yükümlülükler, ailevi yükümlülükler, mali yükümlülükler, spiritüel yükümlülükler dâhildir. Bitirdiğimiz her yükümlülük bizi özgürleştirir.

11. Kişisel olarak artık gereksinim duymadığınız her şeyi bırakın ya da başkasına verin. Dolaplarınızı, kitaplarınızı, malınızı – mülkünüzü, ilişkilerinizi, taahhütlerinizi, sorumluluklarınızı gözden geçirin ve Öz Benliğiniz ile uyum içinde olmayan her şeyden kurtulun. Bunu ölçüp tartmanın bir yolu da, bir şeyin size bir hafiflik ve sevinç mi, yoksa sıkıntılı bir ağırlık mı verdiğini hissetmektir. Bırakmak harika bir duygu verir ve Yeninin yaşamınıza girebilmesi için boşluk yaratır.

12. Dürüst olun. Kastettiğiniz şeyi söyleyin ve söylediğiniz şeyi kastedin.

13. Birbirinize saygı gösterin. Hepimiz muhteşem kozmik varlıklarız. Her birimiz. Sadece, bazılarımız muhteşem kozmik varlıklarımızı çok iyi tebdili – kıyafetlerle gizliyoruz. Kendimize ve birbirimize dürüstlük, saygı ve sevgi ile davranalım. Bu yapabileceğimiz en kökten dönüşüm geçiren şeylerden biridir.

14. Kendimizi tümüyle sevip kabullenmemizin zamanı gelmiştir. Gelin, tüm kendimizden kuşkularımızı, öz saygısından yoksunluğumuzu, kendimizi aşağılayıp yargılamalarımızı bir kerede ve tümüyle bırakalım. İyi, cesur, sevecen nazik ve akıllı varlıklar oluşumuza saygı gösterelim.

15. Güçlü olmaktan korkmayın: Hepimiz güçlüyüz. Hepimiz müthiş yeteneklere sahip son derece muktedir varlıklarız. Hepimizin içinde derin sevgi ve iyilik hazineleri var. Artık gücümüzden korkmamız gerekmiyor. Güçlü olmamız gerekiyor. Açık, berrak olmamız gerekiyor. Ve kendimize ve yeteneklerimize güvenmemiz gerekiyor.

16. Bilinmeyene atlamaktan korkmayın. Orada ne bulunduğu konusunda bir ipucuna sahip olmamamıza rağmen. Doğru, yeni bir yere ulaşmamızın tek yolu, önümüzde ne bulunduğunu göremediğimizde bile, ilerlemeye devam etmektir.

17. Bağışlama özgürlüğün anahtarıdır. Biraz zaman ayırıp, hayatınızdan geçmiş herkesi bağışlayın. Tüm geçmiş deneyimlerinizi bağışlayın. Kendinizi bağışlayın. Hepsini kendi benzersiz yolculuğunuzun, size tam da gelişmek, dönüşüm geçirmek ve özgürleşmek için ihtiyacınız olan şeyi veren bir parçası olarak görün.

18. Her şey için şükran duyun. Kimseniz o olduğunuz için şükran duyun. Yaşamınızın tüm unsurları için şükran duyun. Tüm deneyimleriniz, ilişkileriniz, çevrenizdeki her türlü güzellik için şükran duyun. Karşılaştığınız her iyi davranış, yaşadığınız her sevgi anı, her türlü beslenişiniz için, doğanın verdiği ilham için şükran duyun. Her an, en karanlık anlarımızda bile şükran duyacak o kadar çok şeye sahibiz ki.

19. Her nerede yapabiliyorsanız, orada güzellik yaratın. Her Sevgi ifadesi gibi, güzel olan her şey tüm gezegenin rezonansını yükseltir.

Küçük bir gezegende nasıl Büyük Yaşamalı / SOLARA

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

9 yorum

 1. Çok ogreticiydi.zevkle okudum.sık sık okuyup icsellestirip uygulamayı seçiyorum. Teşekkür ederim.sade ve mutlu kalalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim Özden Hanım, ben de kendim için aynısını seçtim. Sevgiler❤️

   Sil
 2. Hediye Darendeli8 Aralık 2016 11:59

  Her yazınız hayatımıza bir şeyler katıyor. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Hediye Hanım🙏🏼Sonsuz sevgi ve muhabbetle❤️

   Sil
 3. Sizi bir önceki blogunuzda da takip ediyordum ama bu blogunuz, yazdıklarınız benim için gerçekten apayrı bir yerde.Her paylaştığınız şey arşivlik, tekrar tekrar okumalık en azından benim için öyle.Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, çok sağolun... Sonsuz sevgi ve muhabbetle...

   Sil
 4. Bu blog kitap olur mu sence de;) kendimde olani, olmayani goruyorum yazilarinda, iyilestiriyor,iyi geliyor, dogru oldugumu hissettiriyor <3 Iyi ki varsin ve bizimle paylasiyorsun.
  Ayrica bu kitabi merak edip arastirdim online ama maalesef tukenmis bir cok yerde :( umarim karsima bir sekilde cikar ve okuma sansim olur ;) Opuyorum kocaman

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap olur olmasına da, ben hala kendimi bu konuda yeterli görmüyorum 😇Umarım bir gün🙏🏼❤️Senin de yorumların, ilk günden beri hiç esirgemediğin desteğin bana kendimi hep çok iyi hissettiriyor. İyi ki varsın❤️

   Sil
 5. Iki gün önce blogunuzu gördüm :)yazılarınızı aşkla okudum desem abartmis olmam ♥ harikasıniz Sizinle tanışmayi cok isterdim belki birgün nasip olur.. dualarimla güzel insan

  YanıtlaSil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik