Kim olduğunuzu sorgulamaya cesaret edebilir misiniz?

Aralık 18, 2016

Çok şey var yazmak istediğim. Ama bunun yerine, suni ayrılıklar uğruna yaşanan bunca kaos ve üzücü olayın üzerine hepimizin mutlaka izlemesi ve izletmesi gereken bir video paylaşmak istedim. 
Bir oda dolusu insan DNA Irk testine tabi tutuluyor. Kendisini %100 İngiliz zanneden ve Almanlardan nefret ettiğini iddia birisi DNA'sında Alman ırkı taşıdığını öğreniyor... Ve diğerlerinin sonuçları da buna benzer...
''Eğer insanlar genlerinin böyle olduğunu bilselerdi Dünya'da bu kadar yoğun kutuplaşmalar olmazdı...''
Ama bunun farkına varmamız, bilmemiz istenmiyor. Çünkü savaşın olmadığı, kardeşliğin ve barışın hüküm sürdüğü daha farklı bir dünya ideali, egoları ve Kapitalizm'i besleyemez. 
Yunus Emre ne güzel söylemiş...
72 millete bir gözüyle bakmayan,
Halka müderris olsa da;
Hakk'a asidir...!
Sadelikle...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

5 yorum

 1. Demiş ya kadın hani.. "Bu test herkese yapılmalı herkes birbiriyle aynı ırktan olduğunu bilse dünya böyle olmaz diye. " Bu bile acıklı değil mi ? Gerek var mı insanların birbirini öldürmemesi için aynı ırktan olduğunu bilmeye? Ya da başka ırktan olan birini aşağılamak, öldürmek normal mi olmalı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Tuğba, nasıl bir hassasiyet ve vicdan sahibi bir düşünce bu böyle.. çok haklısın.. ama bu videoda gördüğün gibi bir İngiliz rahatlıkla Almanları hiç sevmiyorum diyebiliyor.. bunun uç noktası ise ötekileştirme, merhametten yoksun yüreklerin kararması maalesef.. öldürmek, bir sineği bile, bizim haddimize değil elbette, ve farklı milliyetlere ait olmamız bunu geçerli bir sebep kılmıyor tabiki.. ama bu dünyada bunu bir hak, gereklilik gibi görenler hala var maalesef.. bunu yazarken içim parçalansa da var... işte bu yüzden çocuklarımıza gençlere bu bilinci yerleştirmeli, ötekileştirmenin, yabancılaştırmanın anlamsızlığını göstermeliyiz.. belki ancak o zaman dünya da aslında kardeş olduğumuz bilincinde olan insanların sayısı artar..

   Sil
  2. O tarz insanların bundan bile bir ders çıkaracağını zannetmiyorum biliyor musun? Ne kadar üzücü? Bir İngiliz bir yanının Alman olduğunu öğrenince neden üzülür, ya da bir Kürt bir yanının Türk olduğunu öğrenince? Gerçekten kafam almıyor ya da kabul etmek istemiyorum. İnsanların derdini de anlamıyorum. Galiba haklısın tek çare çocuklar. Ben hep diyorum bu dünya için yapabileceğim tek şey iyi çocuklar yetiştirmek elimizden başka birşey gelmemesi çok kötü. Kötülüğün bizede bulaşmaması için o kadar çok çaba harcamak zorunda kalıyoruz ki. Sınav resmen.

   Neyse günümüzün enerjisini böyle düşürmeyelim :) Eminim bu video, bu yazı birkaç 'kötü' insanın kalbine bir ışık yakmıştır en azından. Eline sağlık...

   Sil
 2. Bende düşündüm. Annem Arap babam Kürt ve biz turk bir aileyiz. Acaba daha hangi ırkların genini taşıyorum? Çok iyi bir çalışma olmus👏🏻

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, aslında hepimiz kardeşiz.. video'yu izlediğimde bende de aynı merak uyanmıştı😊

   Sil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik