Sonbahar Detoksu ile Kış'a Hafiflemiş Girin!

Eylül 08, 2016

alışveriş bağımlılığı

Hep bedensel detoks yapacak değilsiniz ya!

Hayatınızın da fazlalıklardan kurtulmaya ihtiyaca yok mu? 

Hem de bu Sonbahar detoksu garantili! 
Bittiğinde kendinizi daha sade, daha özgür, daha enerjik ve hafiflemiş hissedeceksiniz! 

Hazır Eylül ayı gelmişken, kışlıklar-yazlıklar yer değiştirmeden yakalamak istedim sizi. 

Sonra tekrar kıyafetleri çıkar-ayıkla-seç size zor gelecek biliyorum. O zaman başlayalım. 

Detoks tarifimiz çok basit. 
  • Yazlık kıyafetlerimizi kaldırmadan önce hepsine tek tek bakıyoruz ve kendimize şu soruyu soruyoruz: 'Bu yaz bunu hiç giydim mi?' Eğer cevabınız hayırsa hiç düşünmeden verilecek kıyafetler köşesine ayırıyoruz. (Bunu ayakkabı, aksesuar vb hepsi için uygulayabilirsiniz) Hiç düşünmeden diyorum çünkü biz kadınlar düşünmeye başlarsak sonu gelmez ve mutlaka o parçayı vermemek için kendimize bir bahane buluruz. Bu yüzden çok düşünmeyin. Kıyafetlerle aranızda bu kadar güçlü bağlar kurmayın. O güçlü bağları hayatla, ailenizle, dostlarınızla kurun ama eşyalara böylesine bağlanmayın.
  • Kışlık kıyafetlerinizi çıkarmaya ve 'aaa benim böyle bir kazağımda da mı varmış?' diye hatırlamaya başladınız. Bu sefer kendinize yine aynı soruyu sorun:  'Geçtiğimiz kış bu elbiseyi/ kazağı ya da ayakkabıyı hiç giydim mi?' Cevabınız hayırsa o parçanın gideceği yer belli. İsterse üzerinde etiketi duruyor olsun. 
Tabi Sonbahar detoksu burada bitti zannetiniz değil mi? Hayır!
  • İlk önce vermek için ayırdığınız eşyalardan bir an önce kurtulmalısınız. Evde bir köşede beklemesi hem eşelenip vazgeçme riskinizi arttırır, hem de manevi bir yük olarak evinizin havasını bozabilir. 
  • Gelelim detoks sonrası dikkat edilecek en önemli diğer konuya: "EYLÜL AYI BİTENE KADAR KIYAFET VE KOZMETİK ÜRÜN ALIŞVERİŞİ YAPMIYORUZ". Yani ayıkladığımız kıyafetlerin yerine yenilerini koymuyoruz. 
Sezon sonu indirim dönemi çok tehlikeli. Kendinize söz verin ve bu sezonu da indirimden bir şey almadan kapatın. Bunu cimrilikle karıştırmayın sakın. O parayla konsere gidin, geziye gidin, dışarıda sevdiceğinizle nefis bir akşam yemeği yiyin ama paranızı aslında "olmasa da olur" bir elbiseye ya da parfüme yatırmayın. 

Şimdi, eğer tüm bunları başarabilirseniz Eylül ayının sonunda bu detoks ile hissedecekleriniz muazzam duygular olacak. Dolabınız sadeleşecek, kararlarınız kolaylaşacak ve zihinsel olarak siz de hafifleyeceksiniz. Bu hafifliğin verdiği duyguyu hafife almayın lütfen. Bu kadar iyi hissettirmese pek çok insan sadeleşmeye uğraşmazdı. 

Detoks sonunda ayrıca aylardır ya da yıllardır alışveriş konusunda kaçan ipin ucunu yakaladığınız için kendinizi daha güçlü ve kontrollü hissedeceksiniz. 

Ayrıca deneyimlere ayırabileceğiniz ekstra bütçeniz olacak.
 
O zaman başlayalım mı? :)

Sadelikle kalın...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

1 yorum

  1. Bu yazınızı şimdi okudum ve sade hayatıma girişi eylül ayında tam da yukarıda anlattıklarınızı uygulayarak başlamışım..Yani resmi olarak tabii ki...Hazırlık aşamasını aylardır kafamın içinde hallatmeye çalışıyordum..Yazılarız sayesinde de epeyce yol katettim..Teşekkür ederim:)

    YanıtlaSil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik