Minimalist Kitap Rafı Düzenleme Fikirleri

Aralık 08, 2016

Konu minimalist ev düzeni olunca sanırım vazgeçmekte en zorlandığım şeylerden birisi kitaplarım. Hatta çok iddialı konuşacağım... Evimin içinde ruhuma ve gözlerime fazlalık gibi gelmeyen, beni rahatsız etmeyen tek şey rengarenk kapaklarıyla içimi açan kitaplarım diyebilirim.

Ama sadeleşme sürecimde bir kısmından kurtulmayın inanın denedim. Mesela bazılarını satmaya çalıştım. Komik fiyat teklifleri gelince de hemen vazgeçtim. Sanırım onların kıymetini en iyi ben bilirmişim gibi geliyor. Hediye etmeye de şu aşamada gönlüm razı değil. Hepsinin içinde minik notlarım, altı çizilmiş cümlelerim var. Kısaca {şimdilik} kitaplarımdan vazgeçmiyorum. Nokta. 

Benzer süreçlerden geçen ve henüz kitaplarından vazgeçemeyenler için bazı minimalist kitap rafı düzenleme fikirlerini bir araya getirdim. Aslına bakarsanız kitaplar sade ve minimal dekoratif unsur olarak bile yeterli! Konu tamamen doğru raf düzeni ve yerleştirmeyle alakalı. 

Sadelikle kalın..

Instagram hesabım: @sadehayatim


Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

5 yorum

 1. Evet :) benim de tek vazgeçemediğim kitaplarım oldu. Arkasında 75 kr. yazan da var, 15.000 tl yazan da..! Sıfırlar da minimalize oldu:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. üzerinde 15.000 TL yazan kitap kim bili kaç yaşında? :) Ne kadar kıymetlidir. Sevgiler..

   Sil
 2. Bu yazı içi rahatlattı resmen. Evin her yeriyle ilgili plan yaptım , uygulamaya geçtim. Ama kitaplarım...Gözümün önünde hep kitaplarım..Kitaplığımdan vazgeçiyorum ; çünkü çok ıvır zıvır barındırıyor. Duvara monte raf yaptırıyorum çok düşük bir bütçeyle, ama kitaplarım... Kalsınlar benimle, onlar benim terapim,dönüp dönüp okurum. Ve bebeğime en büyük mirasım..Sevgiyle..

  YanıtlaSil
 3. aynı durumdayım ,kitaplarımı atmam da vermem de sanırım:(

  YanıtlaSil
 4. Merhaba,
  Evdeki her şeyi elden geçirdim. Ama kitaplarıma dokunamadım birkaç tanesini hediye ettim ama devamını getiremedim. Vazgeçemediğimiz yeter ki kitaplarımız olsun Banu Hanımcım :)

  YanıtlaSil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik