Minimalist Evler

Ekim 01, 2016


Minimalizm son yıllarda dekorasyon anlamında da yükselen ve ilgi görmeye başlayan bir trend haline geldi. Minimalist tarzda tasarlanan evlerde daha sade ve minimal çizgiler hakim. Gözü yoran detaylar, fazlalıklar elimine edilmiş. Ferahlık ve daha konforlu mekan kullanımının ön plana çıktığı minimal evlerde en dikkat çeken ayrıntılardan birisi de boydan boya kullanılmış camlar. Açıkçası benim de en beğendiğim detay bu zira  kocaman camlar sayesinde evler daha aydınlık ve ferah bir havaya sahip olmuş. Hem de doğa ve yaşam alanı birbirinden ayrılmadan başarılı bir şekilde birleştirilmiş.  

Sizin tercihiniz minimal bir ev mi olurdu ?

Sadelikle...
 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

5 yorum

 1. baştaki ilk resim sondaki 3 ev benim olmalı :)
  umarım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah! Hayal panona yapıştır hemen ;)

   Sil
 2. toronto ya ilk geldigim seneler(rusya'dan sonrasinin izleri) victorian evleri cok begenip, ozeniyordum, ilk senem oyle bir evde yasayip son aylarinda kacar gibi hemen kucucuk bir condo daire tutunca daha mutlu olmus, ve anladim ki modern, minimalis, kare evler gercekten de benim mutlu olacagim evler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de sade bir evde yaşıyorum artık, 1+1 bana yetiyor da artıyor bile :)

   Sil
 3. Merhaba, blogunuzu bugün gördüm ve hemen her yazınızı okudum, sizi gerçekten yürekten tebrik ediyorum. Yalnız kafama şöyle bir şey takıldı, anlattıklarınız, yaptıklarınız harika ancak maddi durumu olmayan insanların yapabilecekleri şeyler değiller. Bu gösterdiğiniz evler de, evden çalışıp kendimi yormadan hayatımı idame ettirebilirim fikri de inanın gerçekleştirilmesi çok çok uzak şeyler. Kendi adıma keşke diyebileceğim bir hayat tarzını benimsemişsiniz ancak asgari ücretle çalışan, aile geçindirmek zorunda olan, işçi, memur, öğrenciler ki bu saydıklarım hayatın içinde çok daha fazla yeri olanlardır, bunlar için imkansız maalesef. Bunun bilincinde misiniz gerçekten merak ediyorum. Yargılamak için değil kesinlikle bu yorumum, ancak hayatın gerçekleri bambaşka, bu ülke dahi birçok yerde savaş, açlık var. Küçük çocuklara taciz, istismar var. Dünyanın gerçekliği kötülük ve 'iyi' olmanın bunlarla savaşmak olduğunu düşünüyorum ben. Uzaklaşıp, sade bir şekilde doğayla yaşamak bu gerçekliği değiştirmiyor maalesef. Tabii herkes mutluluğu başka bir şekilde yakalar elbette, siz de kendinizinkini yakalamışsınız. Umarım hiç kaybetmezsiniz..

  YanıtlaSil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik