Kon Mari Metodu ile Kolay Tişört Katlama Tekniği

Eylül 17, 2016

Ünlü Japon yaşam alanı düzenleme uzmanı Marie Kondo kitaplarında evdeki fazlalıkların, yıllarca sakladığımız bize anlam ifade etmeyen eşyaların ve özellikle fazla kıyafetlerin yaşam alanımızdaki enerjimizi blokelemesinden ve bizi durgunlaştırmasından bahsediyor. Marie Kondo tam bir ev organizasyonu gurusu. Evdeki dağınıklığın sebebinin düzenleme eksikliğinden ve fazlalıklardan kaynaklandığını belirten Marie Kondo bunun için harika bir kıyafet katlama tekniği geliştirmiş. Daha derli toplu bir kıyafet dolabı ile normalde 10 tane tişört sığabilecek dolap rafına 20 tane tişört sığdırmak mümkün.

marie kondo konmari metodu
Yazlıklari kaldırma ve kışlıkları çıkarma ritüelinin tüm evlerde yaşandığı sezon yaklaşıyor. İşte bunu yaparken bu katlama metodunun işimize yarayacağını düşündüm. Kıyafetlerinize bir kere de "bu parça bana mutluluk veriyor mu?" diye bakın ve size mutluluk vermeyen, elediğiniz tüm kıyafetleri mutlaka elden çıkarın. Geriye kalan kıyafetleri de Kon Mari metoduyla katlayarak daha düzenli giysi dolaplarına sahip olun. 

Kon mari metodu
Görsellerde hem uzun hem de kısa kollu tişörtlerin nasıl katlanması gerektiği ile ilgili temel Kon Mari tekniğini görüyoruz. Görseller size karışık geldiyse aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Sadelikle kalın..

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

0 yorum

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik