Haftalık Yemek Listesi Örnekleri

Eylül 27, 2016

Babam Sade Hayatım'ın sıkı ve sessiz takipçilerinden. Dün Sade Hayatım Facebook sayfasını da beğenmiş. Genel olarak bloğun içeriğini ve üslubumu iyi bulduğunu söylüyor. Ama yazılarımın bazıları O'na göre biraz uzunmuş :)

"Artık kimse uzun uzun okumuyor evladım" dedi. 

Ben de bu yorumdan hareketle içerik anlamında sade ve kısa bir yazı hazırladım. 

Malum çalışan bayanlar için en oyalayıcı konulardan birisi her akşam "ne pişirsem?"

Hafta sonu hazırlayacağınız haftalık bir menü ve sadece bu menüdeki yemeklerin malzemeleri için market alışverişi yaparak gereksiz yiyecek alma israfından ve zaman kaybından kurtulmak mümkün. 


Dilerseniz görsellerdeki gibi panolar hazırlayarak haftalık yemek listesini yazabilirsiniz. Ya da en pratiği bir kağıda yazıp buzdolabının üzerine magnetle asmak olabilir. 


Bu sayede haftalık olarak yediğiniz yemeklerin besin kalitesine dikkat etmek ve yediklerinizi takip etmek daha kolay. Örneğin bir akşam karbonhidrat ağırlıklı bir yemek varsa ertesi gün protein ağırlıklı bir yemekle günleri dengeleyebilirsiniz. 


Ayrıca haftalık olarak akşam yemeklerinde ne yiyeceğinizi bilmek öğle yemeklerinde de doğru seçimler yapmak için bir avantaj. 


Hayatın her alanında sadeleşmek için pratik ve hayatı kolaylaştıran fikirleri seviyorum. Umarım bu fikir hoşunuza gitmiştir. 

Sadelikle kalın..

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

7 yorum

 1. babanız çok doğru söylemiş artık bir şeyleri uzun uzun okuma devri kapandı gitti kısaca başlıklardan algılıyoruz konunun ne olduğunu tıpkı twittler gibi yorum olayı da kalktı ----like ve retwittle bitti. :) sade kalın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maalesef öyle... her şey gibi hızlı tüketim kendini artık böyle belli ediyor..

   Sil
 2. Kesinlikle, önerinizi beğendim. Babanız çok haklı. Ne yazık ki okuma alışkanlığımızı günden güne kaybediyoruz. Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim. Okumak kadar aydınlatıcı, rahatlatıcı, insanın ufkunu açan bir şey yok halbuki.. ama maalesef babam haklı galiba.. sevgiler..

   Sil
 3. Süper bir fikir. Ben bazen kreşlerin web sitelerine girip aylık yemek listelerine bakıyorum. Çocuklara hazırlandığı için hem belli bir kalori seviyesinde, hem dengeli, hem de diyetisyen onaylı. Bir de mevsim sebze/meyvelerine sadık kalıyorlar. Bu da bir fikir olabilir.

  YanıtlaSil
 4. Merhaba "Sade hayatım",
  Keyifli ve ilgiyle okunacak bir blog oluşturmuşsunuz. Sayfanıza, zeytinyağlı sabunun kullanımıyla ilgili paylaşımınızı okumak üzere girmiştim ki... giriş o giriş :)) Sade hayata geçiş sürecinizden, İstanbul'u geride bırakmışlığınıza kadar birçok başlığın altındaki özenli paylaşımlarınızı zevkle okudum. Ve okumaya devam edeceğim. Sade ve öz bir içerik hazırlayıcısısınız.
  okuma hususuna gelince,
  "nasıl okumak gerektiğini, gerekebileceğini durmaksızın araştıran, öğrenmeğe çalışan, biraz olsun öğrendiğini düşünebilecek hale gelmiş okur...okumasını bilen, gerçi, okuyarak öğrenmiştir; her okuyanın okumasını öğrendiği ise hiç söylenemez."
  dyor, Bilge Karasu
  yolunuz açık, huzurlu ve ışıklı olsun.
  Selamlar, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim nazik yorumunuz için. ne mutlu bana ki farkındalığı yüksek, bakan değil, gören gözlere sahip insanlarla kesişiyor yolum.. sonsuz sevgiler

   Sil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik