Daha Az Eşya Daha Çok Mutluluk : Minimuma sahip bir Minimalist

Eylül 20, 2016

adam baker

Minimalist hayat felsefesini benimseyenlerle ilgili araştırmalar yaptıkça her defasında beni şaşırtan hayatlara tanık oluyorum. Bugün şöyle bir siteye yolum düştü. Sahip oldukları tüm eşyaların fotoğrafları bir sayfaya sığabilecek kadar minimalist bir aileyle tanıştım. 

Adam Baker, eşi Courtney ve tek kız çocukları tüm hayatlarını bu kadarcık eşya ile sürdürüyor. Daha az eşya, daha çok mutluluk, daha çok seyahat, daha çok özgürlük felsefesini benimseyen bu aileye imrendim doğrusu. Sonra ister istemez dönüp kendi sahip olduklarıma baktım ve yine ne kadar minimalistim acaba diye sorgulamaya başladım. 

Kıyafet seçimleri genel olarak çok sıkıcı gelse de bu yolda ilerlemeyi düşünen bizler için bence motive edici bir örnek. Demek ki 3 kişilik bir aile bu kadarcık eşya ile pekala yaşayabiliyormuş. Müsadenizle, şimdi evime dönüp, sahip olduklarımı tekrar gözden geçirip kendimi sorgulamaya devam etmek istiyorum. Şu anda eşyalarımın tek tek fotoğrafını çekmem kaç gün sürer acaba diye düşünüyorum. Sizin ki kaç gün sürer?

Sadelikle kalın.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

1 yorum

 1. ben bu kadar olmak istemem açıkca itiraf edeyim.
  tamam daha az kıyafetimiz olsun hatta ihtiyacımız olmayanları paylaşalım,satalım. dolabımızı ferahlatalım ama hep aynı hırkayla mevsimler devirsem depresyonda beni devirir!
  zaten sıkıcı olan iş hayatımızda bir de forma ruhuna bürünürsek bu olağan durumu daha da sıkıcı yapmazmı ?
  yine fazla almayalım,paramızı çarçur etmeyelim israftan kaçınalım
  ama renkli, çeşitli kalalım.
  bir de mutfak eşyasını da renkli seviyorum ben :) metal tasta yemek yesem üçüncü günü taşdevrine geçer beynim! yabadabaduuuuu:)

  YanıtlaSil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik