Canım Çok Sıkılıyor!

Eylül 22, 2016

canım çok sıkkın ne yapsam

Malumunuz havaların soğumaya başlamasıyla birlikte can sıkıntıları da artmaya başlar. Hatta kapalı ve soğuk hava size kendinizi biraz daha karamsar hissettirebilir. İçinizden hiç bir şey yapmak gelmez. Hal böyle olunca can sıkıntısına en iyi çare oyalanmak için alışveriş merkezine gitmek ya da online alışveriş sitelerinde gezinmek, televizyon seyretmek ya da eski sevgiliyi sosyal medyada stalk'lamak gibi görünebilir. 

İşte böyle hissettiğiniz anlarda aslında yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki. Bazen çok basit gördüğünüz bir şey bile modunuzu yükseltmeye, can sıkıntınızı geçirmeye iyi gelir. İşte bunların bazılarını, ilk aklıma gelenleri aşağıdaki gibi yazmaya çalıştım. 

Mesela;


Canınız sıkıldığında asla yapmamanız gereken şeyler ise aslında çok basit. Negatif duygularla kendinizi kurmayın. Dışarı çıkacak enerjiniz yoksa bile evin içinde yukarıdaki önerilere benzer, sizi oyalayacak bir şeyler yapın. Asla can sıkıntısından gereksiz harcamalara yönelmeyin. Alışveriş merkezleri terapi mekanları değil. Lüzumsuz yapılan alışverişler size anlık heyecan ya da tatmin duygusu yaşatsa da bunun geçici bir his olduğunu aslında çok iyi biliyorsunuz. Bir de sakın eski sevgilinizi sosyal medyada stalk'lamayın. Ve hatta eski sevgiliyi aramak gibi bir hisse kapılırsanız hemen numarasını rehberden silin. 

Sadelikle kalın..

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

6 yorum

 1. tam çakra açma listesi, bunları inceliyorum ve sıraya koydum.. şimdilik bende erkek arkadaşımı stalklama ve benzeri gereksizlerden kurtulmak için 1- blog açtım 2- alışverişi kestim 3- kendimi spora verdim hoşlanmadığım arkadaşlarımdan uzak durma

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süpersin💪🏼🙋🏻💕 O zaman sadeleşmeye devam😘

   Sil
 2. Tam da can sıkıntısından hayıflanıyorken bu liste çok iyi geldi 😊😊 Elinize sağlık 😊

  YanıtlaSil
 3. Hediye Darendeli28 Ocak 2017 10:45

  Harikasın Banu. Seni ve kedilerini seviyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim, sevgi ve muhabbettimiz karşılıklı...

   Sil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik