Artık Kola İçmiyorum!

Eylül 20, 2016

kolanın zararları

Kola içmeyi Amerika'da yaşadığım yıllarda, yani kolanın su olarak içildiği bir ülkede bıraktım. Kendi adıma ne kadar doğru bir karar verdiğimi şimdi daha iyi anlıyorum.  O dönem bırakma sebebim midemi çok rahatsız etmesiydi. Şimdi görüyorum ki zarar verdiği tek organ midem değilmiş. Kemiklerden karaciğere, akciğerden beyine pek çok organda ciddi etkileri görülebiliyor. 

Dışarıda yemek yediğimde kola yerine içine limon sıkılmış sade maden suyu tercih ediyorum. Şimdiye kadar kolanın hiç bir eksikliğini hissetmedim. Sizinde kola bağımlılığını varsa bu yöntemi deneyebilirsiniz. En azından asitli bir şeyler içme alışkanlığınızda size destek olur. 

Sadelikle kalın..

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

3 yorum

 1. Bende yaklaşık 10 senedir tüketmiyorum. Bende hiçbir eksikliğini hissetmedim şu ana kadar:) Sadece kola değil hazır meyve suları, asitli diğer içecekleri de hayatımdan çıkardım. Dışarıda yemeklerde ise sadece su tercih ediyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hazır meyve sularını ben de hayatımdan çıkardım, kesinlikle tüketmiyorum. Neyse ki bazı mekanlarda karışım, sağlıklı sıkma meyve-sebze suyu suları hazırlıyorlar, onlardan bulunca kaçırmıyorum :)

   Sil
 2. 19 nisan 2009 tarihinde ani bir kararla Kola içmeyi birakmamin üzerinden 8 sene geçmiş..ne kaybettim? -hicbir sey.. Ne kazandım? -çok sey

  YanıtlaSil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik