Juno uzay aracı Jüpiter'in son fotoğrafını gönderdi..

Temmuz 18, 2016


Biz birbirimizi yemeye devam ederken, NASA Jüpiter yörüngesinden gelen ilk fotoğrafı yayınladı. Fotoğraf, uzay mekiği Jüpiter'e 4.3 milyon kilometre uzaklıktayken çekilmiş. Ayrıca net olarak Jüpiter'in 3 uydusu da görülebiliyor. Daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ise Ağustos ayında çekilip gönderilecek. 

Bu fotoğrafın sade hayatla ne ilgili var diyebilirsiniz. Bence var. Uzay ve uzaydaki intizam ve sadelik bana ne kadar küçük ve basit olduğumuzu hatırlatıyor. Ve bu basitliğimize bakmadan, kendimizi ne kadar büyük gördüğümüzü düşündürtüyor. Son iki günde de yaşadığımız olaylar sırasında hep bunu düşündüm durdum. 

Aslında çok ihtişamlı ve mükemmel bir düzenin küçük bir parçasıyız. Kendimizi bu kadar çok ciddiye almaya, bunca nefrete, düşmanlığa gerek var mı? 

Sade ve egolardan arınmış bir hayat çok kolayken, neden zor ve yorucu olan egoları, ayrımcılığı, nefreti seçiyoruz? 

Sade bir hafta diliyorum...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

1 yorum

  1. merhaba sizi salıncakta iki kişi hesabınızdan beri çok severek takip ediyordum, uzun bi sürede paylaşım yapmayı bırakmıştınız galiba, ilk tiwtterda gördüm uzun aradan sonra gelen linkş, o gün bugündür takip ediyorum, çok sevindim sizin adınıza..bende maalesef online alışveriş bi bağımlılık gibi, bırakmaya çalışıyorum ama zor gibi, sizden ilham almayı umuyuorum, tekrar tebrik ediyorum, iyi günler diliyorum

    YanıtlaSil

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik