Sade ya da Basit İnsan..

Temmuz 01, 2016

sade yaşam

Hissettiklerimin bir kısmının kısa bir paragrafta anlatılabiliyor olması çok keyifli. Sadelik böyle bir şey işte. 

Dünya sadece bize ait değil bir yer değil. Diğer canlılarla da paylaşıyoruz. Bu bilinçten hareketle çevreye ve canlılara karşı daha duyarlı, bilinçli ve sorumlu bir hayat tarzı benimsemeliyiz. Ve bunun yolu daha basit yaşamaktan geçiyor.

Modern hayatın dikte ettiği statüler, ünvanlar sadece bir ilüzyondan ibaret. Bir de hayatımızı kolaylaştırıyormuş gibi pazarlanan ama işin özünde sadece fazlalık olup kendimize yük ettiklerimiz var. 

Ben modern hayatın sunduğu tüm imkanları reddetmiyorum. Sadece zamanımı alan, dikkatimi dağıtan, önceliklerime odaklanmamı, sevdiğim şeyleri yapmamı engelleyenleri yavaş yavaş kendimden uzaklaştırmaya çalışıyorum. 

Örneğin artık her gün 3 saatimi trafikte geçirmek istemediğime karar verdim. Ya da residansta oturmak yerine daha uygun bir fiyata, daha sakin bir yerde, bahçeli bir evde oturmayı ve doğayla iç içe olmayı olmayı tercih ettim. Ya da her gün gece yarılarına kadar ofiste çalışmak yerine evden, kendi belirlediğim saatlerde daha mütevazi şekilde çalışmayı hayal ettim. Statülerimi, direktörlük pozisyonumu terkettim. 

Daha konuşacak, anlatmak istediğim çok şey var. Konuşmak istedikleriniz, aklınıza takılanlar olursa bana yazın lütfen.
Stay tuned!
kaynak

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

0 yorum

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik