Sade Mekanlar: Giritli Çiftliği

Haziran 27, 2016

İstanbul'da nefes almakta zorlandığınızda kaçabileceğiniz sade ve huzur verici bir mekan tavsiye etmek istiyorum: Giritli Çiftligi.  Kuzey Ormanlari'nın yanıbaşında, Rumeli Feneri'nde, temiz havası ve yemyeşil doğasıyla sizi şehir yaşamının stresinden biraz olsun uzaklaştıracak, dinlendirecek bu çiftlikte keyifli vakit geçireceğinizin garantisini veriyorum. 


Bir kere çok doyurucu ve lezzetli bir kahvaltı menüsü var. (Gözleme ve mıhlamasını tavsiye ediyorum) Fiyatlar çok uygun. İsterseniz etinizi kendiniz götürüp mangal yapabilir, dilerseniz de oradan satın alabilirsiniz. Yemekten sonra ağırlık mı çöktü? Hemen doğruca hamaklara atın kendizi ve ağaçların altında kuş sesleri ile uyumanın tadını çıkarın. Ya da ben uyuyamam derseniz saati 20 TL'den bisiklet kiralayip çevreyi dolaşabilirsiniz. Kitabınızı, gazetenizi yanınızda götürmenizi ayrıca öneririm. 

Çocuklar için salıncaklar ve oyun alanları mevcut. Ayrıca bu mekan hayvan dostu. Yani kedinizi, köpeğinizi rahatlıkla yanınızda götürebilirsiniz. Ya da kamp yapmayı seviyorsaniz geceyi orada geçirmenizde mümkün. Ayrıca böyle bir yerin çok kalabalık olmasını bekliyor insan. Aksine sadece bilenlerin gittiği ya da bizim gibi tesadüf eseri bulanlarin keşfettiği bir yer. Bu yüzden kuru bir kalabalık asla yok. 


Bir ailenin işlettiği bu sıcacık mekanda güleryüzlu servisin alasını bulacaksınız. Ulaşım ise çok kolay. Sarıyer'e vardığınızda Rumeli Feneri tabelalarini takip edin. Koç Üniversitesi kampüsünu geçtikten sonra sol taraftaki yolu işaret eden Giritli Çiftliği tabelasını göreceksiniz. Şimdiden iyi keyifler ♡

Çiftlik Caddesi No:23 Rumelifeneri
Sarıyer – İSTANBUL
Telefon:+90 537 248 33 73Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

0 yorum

İzleyiciler

E-mail ile Abonelik